Europa Express

Gdzie na wakacje do Grecji

Atrakcje

Gdzie wyjechać na wakacje do Grecji?

Grecja to niewątpliwie jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Jest stosunkowo blisko, pogoda dopisuje i oczywiście jest niedrogo. Z tym ostatnim wiele osób może dyskutować, jednak patrząc jedynie na ceny wakacji w biurach podróży, to Grecja na tle Europy wychodzi dość tanio.

Wiadomo, że wszystko zależy od tego jaki konkretnie wybierzemy obiekt noclegowy, z jakim wyżywieniem i atrakcjami. Jednak zestawiając wybraną ofertę z podobną z Włoch czy Hiszpanii, wychodzi jednak taniej. Dużo zależy też jaką konkretnie destynację wybierzemy…Santorini czy Mykonos, raczej w trend tanich wakacji  się akurat w ogóle nie wpisują. Zatem gdzie jechać do Grecji na wakacje, by były one niezapomniane, a przy okazji nie wydrenowały naszych portfeli?

Kierunki wakacyjnych wyjazdów do Grecji

Nie da się ukryć, że najpopularniejszymi miejscami wybieranymi na wakacje w Grecji są tutejsze wyspy. To głównie one są magnesem na turystów spragnionych słońca i plaży.

Kreta – to największa z greckich wysp. Idealne miejsce na wakacje praktycznie dla każdego. Sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, gdyż wiele plaży na Krecie ma płycizny, które są ciepłe i bezpieczne do zabaw. Nie brakuje tu miasteczek z urozmaiconym nocnym życiem, czego poszukują paczki znajomych. Wyspa obfituje także w zabytki i pozostałości po dawnych czasach z czego niewątpliwie skorzystają miłośnicy zwiedzania.

Kreta - idealna wyspa na wakacje w Grecji

Kreta – idealna wyspa na wakacje w Grecji

 

Rodos – górzysta wyspa w Grecji. Bardzo często wybierana przez rodziny z dziećmi oraz osoby lubiące spędzać czas na plaży, gdyż na wyspie słońce świecie przez ponad 300 dni w roku. Młode osoby też nie będą się tu nudzić – liczne parki rozrywki, aquaparki oraz dyskoteki, dostarczą wrażeń. Na Rodos, szczególnie w okolicach Lindos można zobaczyć dawne ślady wielkiej greckiej cywilizacji.

Zakynthos – wyspa znana z Zatoki Wraku. Jednak do zaoferowania ma również pozostałe malownicze plaże oraz bogata bazę noclegowo-gastronomiczną. Zakynthos to idealne miejsce dla miłośników przyrody, to właśnie tu wiele żółwi caretta-caretta składa swoje jaja. Wyspa to także ulubiony kierunek podróży poślubnych. Urokliwe miejsca i zatoczki stwarzają odpowiedni, romantyczny klimat do tego typu wyjazdów.

Korfu – zielony punkt na mapie Grecji. Miks wszystkiego co przyciąga turystów do Hellady. Piękne plaże, urozmaicona linia brzegowa, bujna roślinność, zabytki ze stolicą w mieście Korfu na czele oraz fantastyczna grecka atmosfera, sprawiają że wyspa jest w czołówce wakacyjnych podróży.

Gdzie lecieć na wakacje do Grecji - wyspa Korfu

Gdzie lecieć na wakacje do Grecji – wyspa Korfu

 

Jeśli chodzi kontynentalną część Grecji to dwa miejsca wysuwają się na prowadzenie – Chalkidiki oraz Riwiera Olimpijska.

Pierwszy z nich – Półwysep Chalkidiki, to region słynący z szerokich, piaszczystych plaż na których chętnie odpoczywają rodziny z dziećmi. Do tego potężna baza noclegowa, wraz z ośrodkami wypoczynkowymi oferującymi różne udogodnienia i animacje, skutecznie przyciągają turystów z całego świata. Teren ten kusi także pary, szukające odosobnienia, romantycznych zatoczek oraz dziewiczej przyrody. Trójząb Posejdona jest umiejscowiony nad Morzem Egejskim, które jest wyjątkowo czyste i krystaliczne.

Natomiast Riwiera Olimpijska to taki klasyk, jeśli chodzi o wakacje w Grecji. Znakomita pogoda (o której osobno pisaliśmy), długie piaszczyste plaże oraz słynna góra Olimp, gdzie się zaczęła rywalizacja sportowa, to tylko część atrakcji, które czekają tu na turystów. Dobre miejsce dla miłośników trekkingu i górskich wędrówek. Warto tu wymienić także tak znane miejsca jak Meteoryty czy Saloniki, by tylko dopełnić obraz idealnej destynacji wakacyjnej.

Leave a Reply