Jak dojechać

Jak dojechać do przylądka Cabo da Roca z Lizbony?

Można by nazwać ten artykuł takim tytułem – jak dojechać na kraniec Europy? Bowiem Cabo da Roca jest najdalej wysuniętym przylądkiem w Europie. Za nim jest już tylko Ocean Atlantycki, którym dotrzemy do obu Ameryk. Takie krańcowe destynacje, od zawsze były atrakcyjne dla turystów. Człowieka po prostu interesuje, jak wygląda przysłowiowy koniec świata, a w tym przypadku koniec Europy.

Przylądek Cabo da Roca jest najczęściej odwiedzany, podczas wizyty w Lizbonie. Stolica Portugalii jest bowiem bardzo blisko usytuowana tego miejsca. Z centrum na przylądek jest mniej więcej 40 kilometrów, dlatego żal jest nie odwiedzić, tego wyjątkowego przybytku. Jest też to znacznie bliższa odległość, niż ta do brzegów Ameryk, gdzie trzeba pokonać prawie 5600 kilometrów 😉

Jak dojechać do Cabo da Roca z Lizbony?

Aby dojechać do Cabo da Roca, trzeba z Lizbony najpierw dotrzeć do miasteczka Cascais. Najlepszym połączeniem jest tu kolej, którą wygodnie dojedziemy na miejsce. W miasteczku Cascais natomiast trzeba wsiąść w autobus linii numer 403, który dowiezie nas na miejsce.

Jak dojechać na Cabo da Roca z Lizbony

Jak dojechać na Cabo da Roca z Lizbony?

Drugim sposobem na to by dotrzeć na przylądek Cabo da Roca jest wypożyczenie samochodu. Będzie to wygodniejsze i bardziej atrakcyjne, bo droga numer N247 prowadząca na kraniec Europy jest wyjątkowo malownicza. Z drugiej strony bardzo kręta i wąska, warto więc jechać ostrożnie. Za tym sposobem dojazdu na przylądek przemawia jeszcze jeden fakt, na miejscu jest darmowy parking.

Atrakcje na Cabo da Roca

Na przylądku Cabo da Roca czekają na nas głównie fantastyczne widoki, fal oceanu rozbijających się o strome skały. Maja one prawie 144 metrów wysokości. Miłośnicy przyrody na pewno docenią okoliczna florę, na którą składają się sukulenty, w tym karpobrot jadalny, zewciąg szerokolistny czy kolcolist. Oprócz tego na miejscu jest latarnia morska z 1772 roku, gdzie obecnie mieści się punkt informacyjny. Co ciekawe można w nim uzyskać potwierdzenie o odwiedzinach krańca Europy.

Leave a Reply