Europa Express

Paryż co warto zobaczyć w 2 dni

Atrakcje

Paryż – co warto zobaczyć i zwiedzić w 2 dni

Paryż to jedna z europejskich stolic, które chętnie są odwiedzane właśnie na weekend. Krótki wypad wystarczy, by zobaczyć wszystkie większe atrakcje tego miasta. Dlatego jeśli zastanawiacie się, gdzie się wyrwać na dwa dni zagranicę, to na pewno warto rozważyć Paryż, jako miejsce docelowe.

Mapa Paryża

 

W dobie tanich lotów, krótki weekendowy wypad do stolicy Francji jest jak najbardziej możliwy. Atrakcje Paryża czekają, choć warto już na początku zaznaczyć, że będzie to raczej zewnętrzne podziwianie zabytków, bo kolejki do takiego Luwru bywają wielogodzinne. Chyba, że załatwicie sobie wejściówki na przedstawienie do Moulin Rouge przez neta. Na największą atrakcję – wieżę Eiffla też są tłumy, ale tam jakoś ta kolejka idzie. Zawsze też można ją podziwiać z dołu 😉

 

Zabytki i największe atrakcje Paryża

Jeśli do dyspozycji mamy dwa dni w Paryżu, warto zacząć od spaceru Polami Elizejskimi, wprost w stronę Łuku Triumfalnego. Potem można udać w okolice Wieży Eiffla, gdzie warto wjechać/wejść choć na jej pierwszy poziom. Stąd rozpościera się panorama na całe miasto. Jeśli starczy nam sił i ochoty warto udać się także na cmentarz Pere-Lachaise, gdzie pochowany jest nasz rodak – Fryderyk Chopin oraz inne znamienite osobowości: Maria Callas, Edith Piaf, Oscar Wilde czy Jim Morrison. Wieczorem warto wybrać się w nawet krótki rej po Sekwanie. Paryż widziany od strony wody robi wrażenie.

 

Łuk Triumfalny - co warto zwiedzić w Paryżu przez weekend

Łuk Triumfalny – co warto zwiedzić w Paryżu przez weekend

 

Drugi dzień można zacząć od spaceru po popularnym parku – Ogrodzie Luksemburskim. Dalej można przedostać się w okolicę Katedry Notre Dame, która niestety ostatnio mocno ucierpiała podczas pożaru i czeka ją wieloletnia renowacja. Mimo ogromu pieniędzy, który na to przeznaczono. Kolejnym zabytkiem do zobaczenia jest Luwr ze swoją słynną szklaną piramidą, albo wizyta w dzielnicy Montmartre i zwiedzanie wzgórza z bazyliką Sacre-Coeur. To artystyczna część Paryża, co da się odczuć na każdym kroku. Warto tu usiąść w jednej z urokliwych kawiarni i rozkoszować się miejscową atmosferą. Na wieczór natomiast, jeśli uda się załatwić bilety, można pojechać na plac Pigalle, do znanego kabaretu jakim jest Moulin Rouge.

 

Moulin Rouge- jedna z większych atrakcji Paryża

Moulin Rouge- jedna z większych atrakcji Paryża

 

Tym sposobem mniej więcej w dwa, wyładowane po brzegi atrakcjami dni, zobaczycie wszystkie największe i najbardziej znane zabytki Paryża. Wiadomo, że na dogłębne zwiedzanie to zbyt mała ilość czasu. Jednak lepszy weekendowy wypad, niż siedzenie w domu przed telewizorem.

Leave a Reply